kristi@viimsijooga.ee
(+372) 53 422 544
Vastavalt tunniplaanile
kristi@viimsijooga.ee
(+372) 53 422 544
Vastavalt tunniplaanile

Ashtanga jooga algajatele

Ashtanga jooga algajatele

Ashtanga jooga on klassikalise Hatha jooga dünaamiline versioon, kus asendisse ja asendist välja liigutakse kindlate liigutustega oma hingamise rütmis. Algajate joogatunnis tehakse harjutusi rahulikumas tempos ning tundi juhendatakse detailsemalt kui tavatunnis.

Tunnis tehtavad harjutused põhinevad Ashtanga Vinyasa jooga esimesel seerial, mis on tuntud ka kui Yoga Chikitsa ehk tervendava harjutuste seeriana, mis puhastab ja tervendab füüsilist keha. Tunnis tehtavate harjutste valik on hästi tasakaalustatud ja hõlmab kogu keha.

Tund algab häälestumisega. Seejärel liigume samm-sammult läbi päiksetervituste asendite ning harjutame nendesse asenditesse minemist iseenda hingamise rütmis. Tunni põhiosas teeme läbi olulisemad põhiasendid kohandades neid vastavalt iga inimese individuaalsusele. Lõpuks lõdvestume sügavalt.

Kogu tunni vältel kasutame spetsiaalset Ujjayi hingamistehnikat, mis aitab rahuneda, keskenduda, vereringet ergutada, kehasse soojust tekitada ja toksiinidest puhastuda.

Algajate joogatund on sobilik nii päris algajatele, kui ka juba kogenud joogatajatele, kes eelistavad praktiseerida rahulikus tempos ning aeg-ajalt põhitõdesid üle korrata.

Ashtanga jooga on suurepärane täiendav-tasakaalustav praktika sportlastele, tantsijatele ning samuti ka jõusaalitreeningute kõrvale, kuna regulaarne praktiseerimine kasvatab füüsilist jõudu, parandab vastupidavust, arendab painduvust, tasakaalu, kehatunnetust, vaimset tugevust, aitab kiiremini taastuda ja ennetada vigastusi. Paljud elukutselised sportlased on lülitanud regulaarse joogapraktika oma treeningkavasse eesmärgiga saavutada eelis konkurentide ees.