kristi@viimsijooga.ee
(+372) 53 422 544
Vastavalt tunniplaanile
kristi@viimsijooga.ee
(+372) 53 422 544
Vastavalt tunniplaanile

Jooga algajate kursus

Jooga algajate kursus

Joogaga alustamiseks ei ole vaja olla painduv. On vaid vaja astuda esimene samm ja olla avatud sellele, mis hakkab juhtuma.

Jooga algajate kursus toimub neljal järjestikusel pühapäeval (septembris, oktoobris, novembris, jaanuaris, veebruaris, märtsis ja aprillis) kell 15.00 – 16.30.

Kursus on mõeldud kõigile huvilistele, nii päris algajatele kui ka neile, kel juba kogemusi, kuid soovivad korrata enda jaoks üle põhitõed, mida tavatunnis ei jõua alati käsitleda.

Kursus annab võimaluse omandada vajalikud teadmised ja ettevalmistuse selleks, et paremini mõista ja nautida erinevaid joogatunde.

Iga osaleja saab endale ka konspekti, mida saab kasutada õppematerjalina kursusel omandatud teadmiste kinnistamiseks.

Kursusel käsitleme järgmisi teemasid:

Hingamine – Hingamine on üks olulisemaid aspekte jooga harjutuse juures. Õige hingamine on tähtis tööriist energiavarude tõstmisel ning keha ja meele harmoniseerimisel. Kursusel õpime “õigesti” hingama ja tutvume mõnede lihtsate, kuid tõhusate hingamistehnikatega ning hingamisharjutustega. Õpime ka selgeks spetsiaalse Ujjayi hingamistehnika, mida kasutatakse füüsiliste joogaharjutuste tegemisel. See hingamistehnika aitab rahuneda, keskenduda, vereringet ergutada ning kehasse soojust tekitada.

Päikesetervitused – Päikesetervitused on oma olemuselt Vinyasad ehk liikumised asendist asendisse oma hingamise rütmis. Päikesetervitusi on palju erinevaid ja neid võib ka iga üks ise välja mõelda, kui põhimõte on selge. Kursusel tutvume paari levinuima päikesetervituse variatsiooniga ning õpime selgeks päikesetervituste asendid ja kuidas neid õigesti sooritada. Seejärel harjutame nendesse asenditesse minemist iseenda hingamise rütmis. Päikesetervitused on suurepärane praktika soojenduseks, koordinatsiooni arendamiseks, kogu oma keha ja liigutuste valitsemise harjutamiseks. Päikesetervituste tegemine treenib kogu keha, viib pulsi üles ja paneb mõnusalt higistama. Hingamise ja liikumise sünkroniseerimine vaigistab meelt ja aitab keskenduda oma liigutuste täpsusele ning arendab keha tunnetust sõrmeotstest varvasteni.

Asendid – Õpime selgeks ka olulisemad ja laiemalt kasutatavad klassikalised põhiasendid, kuidas erinevatesse asenditesse “minna” ja “väljuda”, kuidas kohandada asendit vastavalt iga inimese individuaalsusele ning räägime ka erinevate asendite erinevast mõjust ning eesmärgist.

Lõõgastumine ja meditatsioon – Hingamisharjutused ja füüsilised harjutused aitavad meid ette valmistada lõõgastumiseks ja meditatsiooniks. Lõõgastumisoskus on sama oluline, kui on füüsiline tugevus, vastupidavus või keskendumisvõime. Sügavalt lõõgastudes ja mediteerides anname oma kehale võimaluse sisse lülitada parasümpaatiline närvisüsteem, mis hoolitseb meie keha taastamise ja tervendamise eest.

Iga tund lõpeb juhendatud lõdvestuse ja meditatsiooniga. Õpime selgeks mõned lihtsad, kuid tõhusad mediteerimise tehnikad.

Iga tund koosneb eelmisel tunnil õpitu kordamisest, teoreetilisest sissejuhatusest teemasse ja praktilisest osast, kus samm-sammult teeme läbi kavas olevad harjutused ning asendid.

Osalemiseks saada FB sõnum Viimsi Joogale, e-kiri kristi@viimsijooga.ee või sõnum telefonile 53 422 544.

Kursuse osalustasu 49€. Tasuda saab kohapeal nii sularahas kui pangakaardiga.

Kehtivad ka Viimsi Jooga kuukaardid.

Viimsi Jooga stuudio asub Viimsi Äritares, aadressil Paadi tee 3, 3. korrusel, ruumis 333. Stuudios on olemas matid, plokid ja muud vajalikud vahendid tunnis osalemiseks. Ümberriietumiseks on stuudios kaks dušinurgaga riietusruumi. Viimsi Äritare parklad asuvad hoone ees ja taga.

Oled oodatud!