kristi@viimsijooga.ee
(+372) 53 422 544
kristi@viimsijooga.ee
(+372) 53 422 544

Ashtanga jooga

Ashtanga jooga

Ashtanga jooga tund pakub korralikku füüsilist pingutust.

Tunnis tehtavate harjutuste valik on hästi tasakaalustatud ja hõlmab kogu keha. Tunni ülesehitus on inspireeritud Ashtanga Vinyasa jooga 1. seeriast, mis on tuntud ka kui füüsilist keha tervendava harjutuste seeriana.

Tund algab häälestumisega. Seejärel liigume läbi päikesetervituste tunni põhiosa juurde, kus teeme läbi olulisemad põhiasendid. Lõpuks lõdvestume sügavalt. Kõiki harjutusi saab kohandada vastavalt iga inimese individuaalsusele ja ettevalmistusele. Edasijõudnud saavad ka katsetada keerulisemaid ja väljakutset pakkuvaid asendeid. Harjutuste valik võib tunniti erineda.

Kogu tunni vältel kasutame spetsiaalset Ujjayi hingamistehnikat, mis aitab rahuneda, keskenduda, vereringet ergutada, kehasse soojust tekitada ja toksiinidest puhastuda.

Tund on sobilik nii sportlikele algajatele kui ka juba kogenud joogatajatele.

Ashtanga jooga on suurepärane täiendav-tasakaalustav praktika sportlastele, tantsijatele ning sobib samuti ka jõusaalitreeningute kõrvale, kuna regulaarne praktiseerimine kasvatab füüsilist jõudu, parandab vastupidavust, arendab painduvust, tasakaalu, kehatunnetust, vaimset tugevust, aitab kiiremini taastuda ja ennetada vigastusi. Paljud elukutselised sportlased on lülitanud regulaarse joogapraktika oma treeningkavasse eesmärgiga saavutada eelis konkurentide ees.